Peter Black 
Tytuł spektaklu, przypominający w polskim tłumaczeniu grę karcianą “Czarny Piotruś“ – to nie przypadek.

Przed waszymi oczami odegra się historia człowieka, który w ciągu jednego dnia straci dosłownie wszystko. Zobaczycie jak bohater zaczynając wszystko od zera, motywowany podstawowymi potrzebami ludzkimi, takimi jak jedzenie, sen, ciepło, praca, przyjaciele - nauczy się cenić w życiu to co naprawdę ważne.

Mimo, że historia, w której bohaterowi wali się świat z dnia na dzień, może się wydawać zbyt poważna, staramy się przedstawić ten temat z dużą dawką humoru i poetyckiej refleksji. Młody widz doświadczy bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim w atrakcyjnej scenicznej formie. Postacie, które pojawiają się w inscenizacji, tworzą barwną paletę charakterów. Jesteśmy pewni, że zainteresują one każdego widza w wieku szkolnym.

Spektakl Peter Black to 100% mówionego słowa w języku angielskim. Podzielony jest na kilka części, w których pojawiają się koloeowe postacie posługujące się różnym akcentem i sposobem wymowy.

Na końcu każdego aktu widzowie usłyszą w języku polskim résumé wydarzeń, które właśnie odegrały się przed nimi wraz z wprowadzeniem do dalszej części fabuły. To intermezzo pozwala uczniom ze słabszymi umiejętnościami lepiej zorientować się w fabule przedstawienia.

Celem przedstawienia jest doskonalenie znajomości języka angielskiego dzięki bezpośredniemu z nim kontaktowi. Jednocześnie uczniowie przeżyją artystyczne doznanie na  profesjonalnym  aktorskim poziomie. Dostarczamy uczniom pozytywnych doświadczeń związanych z nauką języka angielskiego.  

Poziom językowy jest tak dostosowany, aby młodzi widzowie ze zrozumieniem śledzili wydarzenia na scenie przekazane w języku angielskim w atrakcyjnej scenicznej formie. Jesteśmy przekonani, że spektakl ten pozostawi w nich uczucie satysfakcji z bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim i wytworzy pozytywne nastawienie do dalszej nauki. 

Dialogi pomiędzy poszczególnymi postaciami opierają się na bardzo łatwych do zrozumienia wątkach, oraz dostosowanym poziomie języka angielskiego.

Po wytypowaniu klas, które pójdą na spektakl, podpowiadamy by nie dokonywać podziału na uczniów z lepszą lub gorszą znajomością języka. Nie chodzi o to, aby na przedstawieniu byli tylko uczniowie, którzy dobrze radzą sobie z nauką języka, ale również uczniowie, którym chcielibyście pomóc w przełamaniu językowych barier. Dzięki naszemu przedstawieniu odkryją, jak wiele już potrafią i jak wiele mogę się jeszcze nauczyć. Naszym doświadczonym aktorom dotychczas zawsze udawało się zainteresować widzów i skupiać uwagę aż do końca.

Podczas pisania scenariusza pracowaliśmy z nauczycielami języka angielskiego, aby wiedzieć, jak wyglądają możliwości językowe uczniów w różnych grupach wiekowych. Dialogi i zwroty slangowe były konsultowane z lektorami angielskimi.

Z dostatecznym czasowym wyprzedzeniem przesyłamy do każdego angielskiego przedstawienia materiały dydaktyczne przygotowane według szkolnych programów nauczania. Zawierają słownictwo, zwroty i elementy gramatyki użyte w spektaklu. Ponadto do waszej dyspozycji mamy przygotowane materiały zawierające ćwiczenia z nagraniami audio.

W spektaklu Peter Black zostały użyte:

Present Continuous i Present Simple

Future simple

Present Perfect (never, ever)

Strona bierna

Czasowniki modalne

Czasowniki z przyimkami

Materiały dydaktyczne

Z dostatecznym czasowym wyprzedzeniem przesyłamy do każdego angielskiego przedstawienia materiały dydaktyczne przygotowane według szkolnych programów nauczania. Zawierają słownictwo, zwroty i elementy gramatyki użyte w spektaklu.

Materiały do ściągnięcia - Szkoła podstawowa

Materiały do ściągnięcia - Szkoła średnia

Trailer

 

Czas trwania spektaklu to około 60 minut

 


Koordynator ds. sprzedaży i promocji:

(+48) 12 400 45 15

 joanna@centrumteatralne.pl

Wysyłając ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. More info

Referencje

1/28

Twórcy i obsada:

Réžia: Róbert Mankovecký

Kostýmy: Katarína  Hajduková

Výprava: Von Dubravay

Jazyková úprava: Andrej Agricola

Obsadenie:

Dominik Zapríhač, Michal Rosík, Michaela Hrbáčková, Miloš Kusenda, Danka Svetlíková, Filip Jekkel