Silly Bear

Spektakl dla dzieci w języku angielsko-polskim z wesołymi piosenkami,  inscenizowany jako pomoc dydaktyczna w nauce języka angielskiego dla początkujących

Sceniczna adaptacja bułgarskiej bajki o leniwym niedźwiedziu, sprytnym rolniku i przebiegłym lisie oparta jest na prostej anegdocie, gdzie głupiutki niedźwiedź i sprytny rolnik wspólnie prowadzą gospodarstwo.  Oczywiście, mądrzejszy i sprytniejszy wygrywa.

Spektakl dla najmłodszych Silly Bear ma bardzo prostą konstrukcję teatralną, dlatego jest znakomitym tytułem do opracowania jako  dwujęzyczna adaptacja teatralna.  Opowieść jest pełna ciekawych tekstów i zabawnych sytuacji. Role postaci oprawione są żywymi, wesołymi piosenkami angielsko-polskimi.  Ułatwia to uczniom zapamiętywanie nowego słownictwa w zabawny sposób, rozbudza naturalną ciekawość i chęć zdobywania nowej wiedzy. Dzięki podziałowi na krótkie odcinki zawsze dostarcza nowych bodźców i jest zrozumiały nawet dla najmniejszych widzów.

Przedstawiamy podstawowe informacje o historii i treści, imiona postaci i fragmenty piosenek prostym językiem angielskim zrozumiałym nawet dla początkujących, a bardziej złożone zdania angielskie przedstawiamy w wersji dwujęzyczniej.  Najbardziej wymagające fragmenty opowieści przedstawione są w języku polskim.

Naszym celem jest poprzez atrakcyjną formę rozwój umiejętności językowych najmłodszych dzieci, urozmaicenie lekcji języka angielskiego, a jednocześnie zaoferowanie dzieciom niepowtarzalnych przeżyć artystycznych jakie niesie ze sobą udział w spektaklu teatralnym. Przedstawiamy możliwości nauki języka obcego w prosty, zabawny sposób i przy pomocy wesołych piosenek.

W spektaklu zostały użyte:

Słownictwo:

spring, autumn, winter, nature, hunter, food, supplies, wheat, potatoes, seeding machine, roots, fur, responsibility, consequences, blister, sack, to mow, to sow, to plough, to grow, to harvest, to plant, to sleep, to load, to promise, to split up, to cheat on, to remember, to regenerate, scary, hungry, probably, exactly …

Czasowniki:

present simple, present continuous, past simple, past continuous, future simple

Przedimki:

on, in, at, up, down, in front, in back, inside, top, bottom

Materiały dydaktyczne

Z dostatecznym czasowym wyprzedzeniem przesyłamy do każdego angielskiego przedstawienia materiały dydaktyczne przygotowane według szkolnych programów nauczania. Zawierają słownictwo, zwroty i elementy gramatyki użyte w spektaklu.

Video

 Czas trwania spektaklu to około 55 minut

 


Koordynator ds. sprzedaży i promocji:

(+48) 12 400 45 15

 joanna@centrumteatralne.pl

Wysyłając ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. More info

Referencie